Bloons TD 5 v3.14 دریافت گیم برج دفاعی بلونز 5 + مود برای آندروید


گیم بسیار جذاب و سرگرم کننده Bloons TD 5

از سری گیم های Bloons Tower Defense شرکت Ninja Kiwi

سبک محبوب Defense با گیم پلی چالش برانگیز

چند وقتی است که سبک گیم های Defense در گیم های موبایل و حتی گیم های کامپیوتری حضور پر رنگی داشته اند. نسخه های بسیار متفاوتی از این سبک گیم ها توسط شرکت ها و کمپانی های مختلفی عرضه شد و باید گفت به حق اکثر این گیم ها به دلیل سبک جالبشان موفق و پیروز شدند. شرکت Ninja Wiki کشور نیوزلند با ارائه نه فقط یک گیم در این سبک بلکه با عرضه یک مجموعه پشت سر هم از گیم هایی در سبک Defense به محبوبیت خاصی در این زمینه رسیده است. سری گیم های Bloons TD یا Bloons Tower Defense عنوان این مجموعه می باشد که تا پایان سال 2014 ، 5 نسخه از این سری عرضه شدند.

Bloons TD 5

ویژگی ها :

 • سبک محبوب و معروف Defense (دفاعی)
 • گیم پلی چالش برانگیز و نیازمند قوه استراتژی
 • قابلیت استفاده از بیش از 21 سیستم دفاعی (Tower Defense)
 • قابلیت ارتقاء بخش های مختلف تا چندین پله
 • قابلیت استفاده از Special Agents
 • دارای 10 مرحله در 10 منطقه مختلف با ویژگی های مخصوص به خود
 • دارای دشمن های مختلف در سطوح ضعیف تا بسیار خطرناک
 • دارای 3 نوع گیم مد
 • گیم پلی مفهومی و قابل استفاده برای تمام اشخاص
 • دارای بخش آنلاین گیم به صورت Co-op و Versus
 • قابلیت استفاده از حساب کاربری Facebook برای بخش آنلاین

معرفی و بررسی گیم Bloons TD 5

Bloons TD 5 پنجمین نسخه از سری گیم های Bloons TD یا Bloons Tower Defense شرکت Ninja Kiwi کشور نیوزلند و اولین گیم رسمی پولی این شرکت محسوب می شود. Ninja Kiwi پیش از این آثاری همچون سری گیم های SAS: Zombie Assault و Battle for the Galaxy را نیز تولید و عرضه کرده بود. گیم Bloons TD 5 را باید تکامل یافته ترین نسخه از سری گیم های Bloons TD دانست.

این گیم با همان ویژگی های اصلی و محبوب این سری اما با قابلیت های بیشتر و بخش های متنوع تر همراه شده است. گیم دارای فضایی فانتزی و رنگارنگ و شاد می باشد. Bloons TD 5 بر خلاف 4 نسخه قبلی رایگان نیست و با قیمت 2.99$ در گوگل پلی به فروش می رسد. نتایج نظرات کاربران گوگل پلی نشانگر محبوب بودن این گیم و رضایت کاربران می باشد.

اگرچه این نسخه دیگر رایگان نیست اما در ازا بخش ها و امکاناتی که Ninja Kiwi به این گیم اضافه کرده است باعث می شود تا هر کسی این قیمت را مناسب بداند. اگر با نسخه های قبلی این سری گیم ها آشنا باشید بدون شک دیدن بخش های مختلف Bloons TD 5 شما را تا حدی بهت زده خواهد کرد. در گیم Bloons TD 5 همانند نسخه های پیشین، شما در نقش میمون هایی قهرمان ظاهر می شوید و دشمنان آن ها بالن ها (بادکنک ها) می باشند!

گیم پلی و روند گیم Bloons TD 5

شما در Bloons TD 5 در 10 مرحله مختلف به مصاف این بادکنک ها می روید. وظیفه شما این است که به هر طریقی که می توانید از عبور بادکنک ها از مسیر و رسیدن به پایان مسیر جلوگیری کنید. برای این کار باید ابتدا از میمون های سرباز معمولی استفاده کنید. نحوه گیم در ظاهر بسیار آسان است اما در باطن واقعاً چالشی عظیم می باشد. گیم کردن راحت است اما اینکه چطور گیم می کنید بسیار مهم است. شما باید با استفاده از منابع و سکه هایی که دارید، اقدام به خرید میمون های مختلف کنید و آن ها را در نقاط حساس قرار دهید.

برای مثال نباید همه را در یک نقطه و نزدیک به هم قرار دهید. باید کل نقشه تحت پوشش شما باشد تا در صورت عبور بادکنک ها، میمون هایی که در نقاط عقب تر مسیر هستند بتوانند عبور آن ها را جبران کنند. با کسب پول و امتیاز بیشتر می توانید میمون ها و سیستم های دفاعی مختلفی را آنلاک کنید و از آن ها بهره مند شوید. همچنین می توانید جای استفاده از سیستم های دفاعی جدید، سیستم های فعلی خود را ارتقاء ببخشید. البته بادکنک ها هم بیکار نمی نشینند! آن ها هم در انواع مختلف ارتقاء پیدا می کنند و شما به هیچ وجه نباید آن ها را دست کم بگیرید.

یکی از بزرگترین تغییرات Bloons TD 5 نسبت به نسخه های پیشین اضافه شدن بخش آنلاین گیم می باشد. در این بخش که با حساب کاربری فیسبوک کار می کند می توانید به صورت آنلاین در دو نوع Co-op و یا Versus با افراد دیگر به صورت آنلاین گیم کنید. همچنین، از دیگر بخش های اضافه شده به Bloons TD 5 قابلیت استفاده از Special Agent ها می باشد. در ضمن، Bloons TD 5 بر خلاف نسخه های پیشین سنگین تر شده و دارای دیتا می باشد.